The Sims 4

Zahradnické práce Strakonice

Zahradnické práce Strakonice - Práce na zahradě je skvělý způsob, jak si udržet zdraví a zlepšit psychickou kondici – to nejsou jen intuice, ale i výsledky vědeckého výzkumu. Tato forma rekreace je dobrá v každém věku. A především je snadno dostupný, levný a účinný.


Zahradnictví je dobré pro vaše zdraví. I ta nejmenší zahrádka může být upravena tak, aby tam bylo místo pro pěstování vaší oblíbené zeleniny. Koncem jara a začátkem léta se takto můžete zásobit koprem, špenátem, bazalkou a dalšími aromatickými či léčivými bylinkami. V létě a na podzim získáte čerstvá slunečná rajčata, mrkev, petržel, papriku, ale i cibuli a česnek, které můžete s úspěchem skladovat několik měsíců. Každopádně toho využívám!

Zahradní práce vyžadují ohýbání, dřepy a zapojení téměř celého těla, ale na zdraví rukou působí obzvlášť blahodárně, protože ruce odvedou většinu práce a zapojují se do ní obzvlášť intenzivně.

Každý, kdo se stará o vlastní zahradu, tento pocit dokonale zná: zlepšení nálady navzdory gymnastice při plení ředkviček nebo salátů. Nejde jen o fyzickou aktivitu, jejímž výsledkem je vylučování hormonů štěstí (endorfinů), ale i o samotný kontakt s přírodou, možnost pobytu v přirozeném zdravém prostředí a spokojenost z vykonané práce. Všechny tyto faktory mají mimořádně pozitivní vliv na náladu a působí silně antidepresivně. Jak jsme zmínili výše, také zlepšují sebevědomí, což potvrdily i výzkumy. Ne nadarmo se zahradničení doporučuje jako součást fyzio- a psychoterapie. Nic neovlivňuje kondici a náladu lépe než trocha potu prolitého na vlastní zahradě.

Zahradnické práce Strakonice

https://www.zahradypetr.cz