Oprava poškozených autoskel - Kdy je možná oprava čelního skla?
Nebuďte překvapeni, když váš mechanik odmítne opravit skvrnu nebo škrábanec na vašem čelním skle. Proč tomu tak je a v jakých situacích se čelní sklo opravuje?
Za prvé, můžete opravit sklo auta, pokud je poškození poměrně nedávné. Je to způsobeno procesem odsávání nečistot a vlhkosti z vnitřku poškození a také možností rozšíření trhliny. Oprava skla je možná v situacích, kdy poškození není větší než 20 mm v průměru a není delší než 20 cm. V některých situacích technika opravy čelního skla znemožňuje odstranit i takové nedokonalosti, takže konečnou odpověď uslyšíte v dílně.
V jakých situacích není možné opravit skleněné třísky?
Jak jsme uvedli výše, pokud se v posledních dnech nevyvinul čip na skle, mechanická dílna jej pravděpodobně neodstraní. Není to ale jediná situace, kdy oprava a nalepení skla není možné. Specialista nebude souhlasit s opravou také v případě:
- poškození, které je přímo před očima řidiče. Pryskyřice vstříknutá do dané trhliny zůstává viditelná a může narušovat efektivní jízdu;
- poškození dosahující až k těsnění. Pak už to také nejde opravit a zbývá jen vložit nový kus;'
- velké množství škrábanců, defektů, třísek na čelním skle vozidla. K opravě autoskel se závody nerozhodnou, když jich je hodně.