The Sims 4

Škrábance na sklech

Škrábance na sklech -Jak odstranit drobné škrábance ze zrcadel a skla pomocí chemikálií?

V obchodech je k dostání dostatek specializovaných přípravků na odstranění škrábanců na skle či zrcadlech. Jedním z nejčastěji používaných prostředků je například oxid ceričitý. Jedná se o chemický prostředek s vlastnostmi, které umožňují optické vyhlazení upravovaného povrchu, používá se v keramice a při zpracování drahých kamenů. Je také perfektní pro odstraňování škrábanců ze skla a zrcadel. Oxid ceritý se prodává ve formě prášku, proto jej před použitím musíme smíchat s malým množstvím vody a míchat, dokud se nestane pastou. Na vodou navlhčený škrábanec naneseme silnou vrstvu oxidu ceru a následně celý opravený povrch vyleštíme vlhkým hadříkem. Proces zrcadlového leštění by měl trvat alespoň 15-20 minut.

Dalším chemickým prostředkem úspěšně používaným k odstranění škrábanců ze skleněných a zrcadlových povrchů je leštící pasta GOI, která se používá při leštění plastů, kovů, keramiky a skla a její hlavní složkou je oxid chromitý. Může se prodávat v kostkách nebo jako hotová pasta. Jak jej použít k odstranění škrábanců ze zrcadla nebo skla?

  1. Pokud máme pastu ve formě kostky, rozmělníme jí malé množství na prášek.
  2. Pomocí vatového tamponu naneste tenkou vrstvu na poškození.
  3. Opravený povrch třete a leštěte alespoň 15-20 minut.

Jak jinak můžeme odstranit škrábance na zrcadle sami? Pokud máme co do činění s většími škrábanci, použití výše uvedených metod, stejně jako pečlivé vyleštění skla, nemusí přinést očekávané výsledky. V tomto případě stojí za to vyzkoušet dvě různé metody, které jsme již zmínili a které vyžadují použití epoxidového lepidla a GOI pasty. Epoxidové lepidlo je prostředek, který má vyrovnávací vlastnosti. Jak to aplikovat? Poškozené zrcadlo nebo sklo vyčistěte běžným čisticím prostředkem na sklo, který povrch odmastí a připraví na další ošetření. Povrch osušíme a poté zakryjeme škrábanec lepidlem, aby nevznikaly vzduchové bubliny. Lepidlo by mělo být rozetřeno rovnoměrně; Žádné mezery také nenecháváme nevyplněné. Zbytky odstraníme vatovým tamponem a v případě potřeby také plochým nástrojem. Schnutí epoxidového lepidla trvá čtyři dny. Po této době poškrábaný povrch zrcadla nebo skla vyleštěte pastou GOI. Pokud má sklo či zrcadlo výrazné poškození, bude dobré obrátit se na odbornou dílnu, která používá profesionální nářadí a přípravky. Musíme však počítat i s tím, že náklady na takovou opravu mohou převýšit náklady na pořízení nového zrcadla nebo nového skla.

Jak pečovat o zrcadlo a skleněný povrch a čím sklo vyčistit?

Škrábance na povrchu oken a zrcadel vznikají často náhodně, ale někdy je způsobíme my, například v důsledku použití nevhodných čisticích prostředků nebo v důsledku nesprávné povrchové péče. Naštěstí jejich vzniku snadno zabráníme, když si zapamatujeme pár základních pravidel pro čištění a údržbu skleněných a zrcadlových ploch. V první řadě je třeba pamatovat na to, abyste pro takové ošetření nepoužívali agresivní prášky nebo rozpouštědla. Je lepší věnovat více času čištění pomocí jemných prostředků a měkkých hadříků.Škrábance mohou být také způsobeny použitím tvrdého papíru (včetně novin) nebo ostré strany houby, takže k leštění a utírání oken a zrcadel jsou nejlepší hadříky z jelenice nebo mikrovlákna a papírový ručník. Otírání zrcadel a oken toaletním papírem je většinou neúčinné, protože na jejich povrchu zanechává mnoho žmolků.

Pokud chceme, aby zrcadla nebo sklo byly jedinečným dekorativním prvkem, musíme se o ně náležitě starat.

  • Při výběru zrcadla do koupelny je nejlepší zvolit model určený pro použití v místnostech s vysokou vlhkostí.
  • Zamlžené zrcátko by se mělo pokaždé otřít do sucha.
  • Otírání zrcátka pěnou na holení pomáhá zabránit jeho zamlžování.
  • K čištění skleněných a zrcadlových povrchů (nebo k odstranění škrábanců) nepoužívejte abrazivní nebo práškové produkty.
  • Zrcadla a okna lze umýt čističem na sklo, čpavkem nebo mýdlovou vodou.
  • Veškeré nečistoty na zrcadle nebo skle by měly být průběžně odstraňovány.

Škrábance na skle

Více o nás na webu: https://www.skloopravy.cz/